Pleksiglas

Pleksiglas

Pleksi, renkli ve renksiz çeşidi bulunan cam plastiktir. Saydam ve yarı saydam olabilir. Kolay işlenebilen, kesilebilen delinebilen, haff bir plastik yapısı vardır. 0° C sıcaklıkta ya da 90°c – 115°C de etüvde ısıtılarak yumuşatılır. Böylece kalıplanarak istenilen biçim verilebilir. Camdan daha dayanıklı ve hafftir. Tek dezavantajı termodinamik bir yapıda olduğundan yanmaya karşı dayanıklılığı daha azdır.

Pleksiglasların en büyük özelliği döküm levha olmasıdır. Pleksiglas kullanıcılarını imalat aşamasında zor durumda bırakmaz. Pleksiglas ekstruder levhalar gibi kesimde, şişirmede ve şekillendirmede problem çıkarmaz. Genleşme katsayısı, yoğunluk, yumuşama noktası, sertlik gibi teknik özellikleri standartlara uygun ve polimer sayısı yüksektir. Işık geçirgenliği yüksek ve darbelere karşı dayanıkdır. Pleksiglas’ın ışık geçirgenliği cama oranla %92’dir. Darbelere karşı dayanıklılığı ise camda 6 kat daha fazladır. Keskin kenarlı değildir. Yaralanmalara sebep olmaz. Isı geçirgenliği camdan %20 daha azdır. Opak, şeffaf ve florsan renklerde üretilir ve plastiklere oranla iklim şartlarına daha dirençlidir. Solmaz, kırılmaz. İç ve dış mekanlarda rahatlıkla kullanılır.

Mevcut stoklarımız;

Pleksiglas stoklarımız şeffaf, füme ve siyah renklerini içermektedir.
Şeffaf pleksiglas stoklarımız 3mm-10mm kalınlık değerleri arasındadır.
Füme ve siyah renkli pleksiglas stoklarımız ise 3mm-6mm kalınlık değerleri arasındadır.
“Diğer renkler taleb üzerine üretilebilir.”

 TürlerBoyutlar (mm)Kullanımı
LevhaLevha
Çubuk
Boru
Dört Köşe
1 – 10Her rengi mevcuttur, dekoratif amaçlı cam yerine kullanılır. Camın yarı ağırlığındadır ve makinada işlenmesi kolaydır.
Akrilik BoruDış Çap 10×8 200×190

Et Kalınlığı 1 – 5
Dolu Çubuk10 – 100

Tüm boyutlar, levha, lama ve köşebent için kalınlık, Çubuk ve borular için çap aralığı olarak verilmiştir.

Hotline
+902244432112