Bakır

BAKIR

Bakır; kırmızımsı, parlak, dövülebilir ve çekilebilir bir metaldir. Elektrik ve ısıyı çok iyi iletir. Herhangi bir kritik çalışma sıcaklığına bağlı olmayarak kendine özgü plastikliği, geniş bir sıcaklık aralığında çekilme sine ya da dövülmesine olanak sağlar. Bakır dövüle bilir ve sünek olduğundan soğuk da işlenebilir.

Mevcut stoklarımız;

Bakır stoklarımız arasında elektrolitik ve de kromlu bakır olmak üzere iki çeşit bulunmaktadır.

Elektrolitik bakır saflğı ve de elektrik iletkenliği yüksek olan bakırdır. Dalma erozyonlarda elektrot vazifesi görür. Stoklarımızda levha, çap ve lama olarak bulunmaktadır. Levha ürünlerimiz 1mm-4mm kalınlık değerleri arasındadır. Çap malzemeler Ø5mm- Ø100mm aralığındadır. Lama malzemeler ise standart ölçülere sahiptir.

Kromlu bakır puntalık bakır olarak da adlandırılır. Özel yapısından dolayı daha iyi soğutma ve daha yüksek bir sertliğe çıkma imkanı sağladığından, elektrot ve kıskaç kolları gibi aparatlarda yüksek dayanım sağlar. Bu malzeme ile alaşımsız çelik, her türlü kap lamalı sac levha ve paslanmaz alaşımlarını en ideal şekilde kaynaklamak mümkündür. Stoklarımızda çap malzeme olarak Ø10mm-Ø50mm ölçü değerleri arasında bulunmaktadır.

Hotline
+902244432112